Mens Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

09/10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  GB Pts 50100150
1.Yutang CHEN10Barnet Copt 2:54.73  292 40.861:24.932:15.47
2.Kai BACON10Co Leicester 2:55.92  285 ---
3.Declan NEILSON10Barnet Copt 2:56.69  280 -39.15-
4.Jared LEWIS10Barnet Copt 2:58.39  271 -39.02-
5.Joseph VICKERS9Boston 3:01.55  254 ---
6.Michael KLIMASZEWSKI9Barnet Copt 3:01.91  252 38.841:23.632:20.24
7.James BARTLEY10Co Leicester 3:04.05  241 ---
8.George EDWARDS10Chesterfield 3:07.67  224 41.491:34.402:28.80
9.James LE GRICE10Co Leicester 3:07.91  223 41.491:26.822:29.42
10.Evan MCWHIRTER9Co Coventry 3:08.26  222 43.631:32.102:27.65
11.Alex RAWES-TADAI10Barnet Copt 3:08.56  220 -1:28.472:25.40
12.James RAWES-TADAI9Barnet Copt 3:09.80  215 42.111:30.902:27.06
13.Owen HARDING9Sutton 3:09.81  215 40.611:29.892:27.85
14.Charlie KALETHA9Braunstone 3:10.46  212 -38.82-
15.William BEASLEY10Co Leicester 3:10.49  212 41.081:29.762:29.39
16.Adam TILLEY10Co Leicester 3:11.20  209 41.281:28.772:28.56
17.Tobey BAKER10Chesterfield 3:18.74  179 43.721:35.422:34.29
18.Samual NICHOLLS9Chesterfield 3:26.32  154 51.441:45.232:41.77

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  GB Pts 50100150
1.Owen OTTAWAY12Nova Cent'n 2:31.31  468 34.951:12.401:56.78
2.William BELL12Co Leicester 2:37.44  414 34.531:14.542:03.45
3.James NEWMAN12Co Leicester 2:37.71  411 35.511:16.772:02.86
4.Jack ANGUS12Bangor (Ire) 2:38.01  409 34.571:15.572:01.91
5.Lewis MCGARRY12Boston 2:41.02  385 34.871:16.102:03.07
6.Tom UPRITCHARD12Bangor (Ire) 2:41.77  379 35.131:17.862:04.42
7.Ben BEKAVAC11Co Leicester 2:43.84  363 35.821:14.972:07.86
8.William THOMPSON12Louth 2:44.67  357 37.261:20.372:07.58
9.Thomas GREIG12Chesterfield 2:44.86  356 37.441:17.572:08.50
10.Cole LEE12Co Leicester 2:45.14  354 38.031:18.852:08.64
11.Edward JOLLY12Leamington 2:45.38  352 35.861:18.842:08.05
12.Joseph FLETCHER11Co Leicester 2:48.72  329 39.871:22.602:10.26
13.Matthew BROUGHTON11Co Lincoln P 2:50.58  317 -36.80-
14.Lucas TAYLOR12Co Leicester 2:51.30  312 -41.77-
15.Luca DE ZILVA11Co Leicester 2:54.92  290 -37.98-
16.Daniel PAYRAVI11Barnet Copt 2:58.60  270 -39.71-
17.Kallum PENMAN12Deepings 2:59.31  266 -40.02-
18.Bartosz SOCZEWKA11Barnet Copt 3:00.17  261 ---
19.Luke PHILLIPS12Wellingboro 3:00.75  258 -38.72-
20.James WATSON11Co Leicester 3:01.08  256 ---
21.Joshua CURTIS11Co Leicester 3:01.36  255 -44.922:20.69
22.Oliver CLAY12Radford 3:02.60  249 -37.672:23.60
23.Andrew THOMPSON11Louth 3:02.96  247 ---
24.Woody GOODALL11Shrewsbury 3:03.61  244 ---
25.George DEARDEN11Co Leicester 3:03.62  243 ---
26.Callum MCWHIRTER11Co Coventry 3:09.66  215 -40.85-
 William SMITH12Co Leicester DNC       
 Alexander SOLER-CANTO11Co Leicester DNC       
 Lewis BONTOFT12Boston DQ T 4L       

Disqualification Codes

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  GB Pts 50100150
1.Kieran WHEATLEY14Co Leicester 2:11.29  702 28.681:02.471:40.16
2.Joseph ZLOTNICK14Barnet Copt 2:14.26  661 28.691:00.611:42.67
3.Simon SCULLY14Co Leicester 2:18.20  611 29.721:05.231:46.09
4.Regan JEFFREY14Co Leicester 2:18.55  606 30.091:03.501:46.20
5.Lewis KERROD14Co Leicester 2:20.54  583 29.401:05.121:47.34
6.Tom RYAN13Co Leicester 2:21.30  574 30.651:06.711:50.59
7.Joshua MUNROE13Co Leicester 2:22.47  560 31.161:08.051:49.98
8.Felix CHENG13Barnet Copt 2:22.73  557 29.691:06.081:50.40
9.Edward BROMLEY14Lincoln Vulc 2:23.17  552 31.091:07.841:50.77
10.Harrison FERN14Derventio 2:26.03  521 31.101:07.331:53.29
11.Samuel HILL14Co Leicester 2:26.33  518 31.811:09.601:54.20
12.Rhys CHILES14Co Leicester 2:27.20  509 32.451:11.101:52.76
13.Michael DOYLE14Shrewsbury 2:27.85  502 33.601:11.971:54.29
14.George PARTRIDGE14Nova Cent'n 2:28.62  495 31.771:08.631:55.31
15.Owen HALL13Louth 2:28.91  492 33.921:12.361:54.37
16.Hedley BUTLIN14Co Lincoln P 2:29.53  486 32.401:10.721:56.09
17.Adam WILKES14Co Leicester 2:29.75  483 32.451:08.411:56.87
18.James HURLEY14Louth 2:30.11  480 32.241:09.591:55.98
19.James DAVIES13Co Leicester 2:30.43  477 33.921:10.421:55.36
20.Daniel WILSON14Long Eaton 2:30.82  473 31.941:08.651:55.63
21.Ryan PIGOTT14NottmLeander 2:31.36  468 31.011:11.261:57.08
22.Callum KIDD13Louth 2:31.62  465 33.051:10.851:56.77
23.Mark STOOPS13Bangor (Ire) 2:31.95  462 33.111:12.001:56.77
24.Brett DAVIES13Rushden 2:33.28  450 33.751:12.921:59.91
25.Nathan BURTON14Co Leicester 2:34.74  437 32.901:10.951:59.53
26.Caleb MACKEY14Grantham 2:35.37  431 33.801:13.612:02.13
27.Alex HALSEY13Barnet Copt 2:37.09  417 35.421:14.482:02.15
28.Charlie POOLE13Co Leicester 2:37.65  412 33.141:11.452:02.89
29.Benjamin BROUGHTON13Co Lincoln P 2:38.17  408 34.201:15.962:02.21
30.Jamie KETTLE13Co Leicester 2:38.39  406 34.391:17.092:02.40
31.Thomas LEWIS13Grantham 2:40.25  391 34.191:14.202:04.20
32.Brendan KELLY13Leic Peng 2:42.22  376 36.061:18.602:03.94
33.Oliver TIPPING13Long Eaton 2:49.58  324 34.881:16.932:10.22
34.Ross BALDERSON13Wellingboro 2:54.26  294 -42.04-
35.Cameron HALEY13Co Leicester 2:58.81  268 -46.012:19.87
 Luca BAKER14Chesterfield DQ T 6L       

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  GB Pts 50100150
1.Yaron GERBER15Barnet Copt 2:06.89  768 28.141:00.401:35.92
2.Harry HATHAWAY17Leic Peng 2:11.08  705 27.831:00.171:39.58
3.Jacob HENSON15Braunstone 2:18.44  608 29.621:05.571:47.15
4.Jamie RICHTER18Barnet Copt 2:18.88  602 30.691:07.251:47.93
5.Maxwell DALZIEL17Shrewsbury 2:19.12  599 29.681:04.571:46.88
6.Adam MCINTYRE19Louth 2:19.18  599 29.111:04.041:46.53
7.Harris BANDEY15Barnet Copt 2:20.19  587 29.851:05.361:47.73
8.Jack MELIA15Co Leicester 2:20.32  585 29.791:05.231:47.60
9.Liam NOONAN17Lincoln Vulc 2:20.34  585 30.111:05.791:48.53
10.Daniel CHALLIS15Louth 2:21.69  569 30.161:05.701:49.39
11.Tommy SMITH16Co Leicester 2:22.36  561 32.001:08.041:50.36
12.Callum STRETTON16Co Leicester 2:22.60  559 29.811:05.701:50.19
13.Sam SWABY16Louth 2:23.31  551 31.111:09.911:50.66
14.Jack DENNIS15Leamington 2:24.26  540 30.471:06.241:49.90
15.Nick PAYNE16Leamington 2:25.04  532 31.501:08.251:51.13
16.Samuel THOMPSON15Northampton 2:25.05  532 31.391:07.831:51.13
17.Joel HUDSON16Chesterfield 2:25.58  526 31.611:10.231:52.31
18.Aksel SAUKKO-PAAVOLA15Co Leicester 2:26.15  520 31.201:08.691:54.08
19.Kiran MASON15Lincoln Vulc 2:27.22  509 31.321:09.721:54.07
20.Connor SPINKS16Boston 2:28.77  493 30.521:06.081:55.00
21.Bradley CAPELL15Co Leicester 2:29.54  485 33.411:11.091:56.29
22.Aron PREECE15Shrewsbury 2:29.99  481 32.481:09.471:56.27
23.Benjamin EDISON16Louth 2:36.13  425 32.831:14.082:00.29
24.Christopher NATHWANI-C16Radford 2:37.04  417 33.581:13.242:00.72
 Kieran YOUNG15Louth DQ T 6L       

Disqualification Codes

UP